GönderenKonu: SANCAKTAR DERGİSİ  (Okunma sayısı 4825 defa)

15 Ocak 2013, 19:09:15
  • Moderatör
  • Üstad Moro
  • 168 Mesajı Toplam
    248 Kere Beğenildi
Kitap değil dergi tavsiye etmek istiyorum ama tavsiye dergiler adlı bir bölümümüz olmadığı için burayı kullanıyorum.
Facebook'ta Adem Özköse'yi ya da Bülent Akyürek'i takip edenlerin haberi vardır. Yeni mi yeni, canlı mı canlı, genç mi genç bir dergimiz var artık: Sancaktar!  :coolboy:
Derginin genel yayın yönetmenliğini canımız ciğerimiz çok sevdiğimiz biricik abimiz Hakan Albayrak yapıyor. Adem Özköse, Nihat Nasır, Eyüp Gökhan Özekin ve Bülent Akyürek de yazarlardan bazıları. 4 Ocakta ilk sayısını çıkaran derginin henüz 2 sayısı mevcut ve sanırım Türkiye'nin bir çok bölgesinden dergiye ulaşmak mümkün.
Derginin içeriği ise hiç ağır değil. Akıcı dil, akıcı üslupla yazılmış genelde çok kısa yazılardan oluşan ve dünyada neler olup bittiğini güzelce özetleyen nitelikte.
Size ilk sayfasından, Eyüp Gökhan Özekin'in yazısından bir alıntı yapayım. Zira benim çok huşuma gitti :carefree::
Elbette herkes okusun bu dergiyi isteriz.
Ama özellikle takipçimiz olmasını ümit ettiğimiz gruplar, bu gruplardaki gençler hedef kitlemiz...
''Bizimkiler de nereden gönderdi beni bu okula'' demeyen İmam Hatipliler bizi takip etsin istiyoruz.
''Yahu biz çok burjuva kaldık, biraz da dava adamı gibi hareket etsek arkadaşlar'' diyen Gençlik Kolları mensupları bu dergiyi takip etsin istiyoruz.
''Falancanın İran ajanı olduğu bana çok da inandırıcı gelmiyor ağabey'' diyen cemaat mensupları bizi takip etsin istiyoruz.
''İmansızların canı cehenneme'' diyen Kürtler bizi takip etsin istiyoruz.
''Biraz ulusalcılaşmadık mı hocam'' diyen Milli Görüşçüler bizi takip etsin istiyoruz.
Aslında listeyi daha fazla uzatmaya gerek yok, Mavi Marmara'yı sevgi ve saygı ile takip edenler dergimizi de takip etsin istiyoruz.

Kapağını derginin kendisi kadar başarılı bulmasam da buyrunuz ilk sayı:
Ayrıca Sancaktar'ı tanıtırken o meşhur manifestosundan bahsetmezsem ayıp olur. Hakan Albayrak abimiz almış müritlerini yanına :D dergiye bir tanıtım videosu çekmiş ama ne video! Gelinen sok noktayı okuduğum dergi hakkındaki şu cümle özetliyor sanırım: Ben de Suriye   Muhalif Ordusu'na birileri katılıyor sandım. Alt tarafı bir dergi çıkarıyorlarmış.  :D
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=PpISX6q3MK4" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=PpISX6q3MK4</a>
Bu video ile o kadar tepki almışlar ki sonunda ilk manifestoyu youtube'dan silip yenisini çekmek zorunda kalmışlar. İkincisinde biraz daha yumuşak konuşmuşlar. Açıklamalar falan yapmışlar korkulacak bir durum yok diye :D
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=leG1pBdG56o" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=leG1pBdG56o</a>
Sonuç olarak ortaya çok başarılı, çok enerjik bir dergi çıkmış. Haftada sadece 2,5 liraya ufkumuzu genişletebileceğimiz, dünyamızı zenginleştirip genel kültür kazanıp İslam Coğrafyasında olup bitenlerden haberdar olabileceğimiz bir dergi kazandırmışlar bize.
Hayırlı uğurlu olsun.  :kalpver:

fatimas hand 'nin Mesajlarını Beğenen 6 Kullanıcı: lilmoro (21 Ocak 2013, 11:10:30), hanizuh (16 Ocak 2013, 17:12:39), Angel moro (16 Ocak 2013, 00:36:08), seyma (15 Ocak 2013, 22:23:20), reyyan_c (15 Ocak 2013, 20:55:07), kaf dagli (15 Ocak 2013, 19:13:36)
15 Ocak 2013, 23:47:03
Yanıtla #1
  • Hatırı Sayılır Moro
  • 43 Mesajı Toplam
    73 Kere Beğenildi
bayilerde bulma sıkıntısı oluyor ama tabi daha çok yeni bir dergi zamanla oturacak her şey.

paylaşımın için çok çok teşekkür ederiz fatime morocuğum :D

16 Ocak 2013, 17:14:00
Yanıtla #2
  • Çaylak Moro
  • **
  • 41 Mesajı Toplam
    62 Kere Beğenildi
ben bunun ilk sayısını bulucam diye ne kadar yol katettim! daha rahat bulunabilir olsa çok daha iyi olacak ama o kadar uğraşmama kesinlikle değdi. Allah yollarını açık etsin inşallah

1924 feels distant like way before Christ..

21 Ocak 2013, 11:13:42
Yanıtla #3
  • Hatırı Sayılır Moro
  • 177 Mesajı Toplam
    283 Kere Beğenildi
hala okuyamamış olsam da sıkı takipçisi oldum :)
özlemiştik yazılarını

21 Ocak 2013, 21:44:53
Yanıtla #4
  • Çaylak Moro
  • **
  • 41 Mesajı Toplam
    62 Kere Beğenildi
ya ben ikinci sayıyı bulamadım :( eski sayıları alabileceğimiz bir yer var mı biliyor musunuz?

02 Şubat 2013, 01:05:47
Yanıtla #5
  • Hatırı Sayılır Moro
  • 43 Mesajı Toplam
    73 Kere Beğenildi
İstanbul'daysan Fatih'te İnkılab'ın hemen yanındaki Ağaç Kitabevi'nden bulabilirsin bütün sayılarını... Şahsen başka hiçbir yerde bulamadığım için arada Fatih'e uğruyorum :)

seyma 'nin Mesajlarını Beğenen 3 Kullanıcı: fatimas_hand (10 Şubat 2013, 00:35:48), lilmoro (03 Şubat 2013, 20:26:56), hanizuh (03 Şubat 2013, 20:24:35)
03 Şubat 2013, 20:27:04
Yanıtla #6
  • Çaylak Moro
  • **
  • 41 Mesajı Toplam
    62 Kere Beğenildi
teşekkür ederim şeyma:) benim de aklıma orası gelmişti varsa bir orda vardır diyordum ama uzun zamandır fatihe uğrayamıyorum da o yüzden bakamamıştım. şimdi kesin bilgi geldiğine göre gidip bir baksam iyi olur:) tekrar sağol

03 Şubat 2013, 23:47:36
Yanıtla #7
  • Hatırı Sayılır Moro
  • 43 Mesajı Toplam
    73 Kere Beğenildi
rica ederim morocuğum ne demek :)

10 Şubat 2013, 00:54:49
Yanıtla #8
  • Moderatör
  • Üstad Moro
  • 168 Mesajı Toplam
    248 Kere Beğenildi
bu ağaç kitabevi tüm sayıları satıyor muymuş? eğer öyleyse çok mutlu olurum çünkü her sayıyı alma gibi bir heves edinmiştim ve kaçırdığım bir sayı için üzülüyordum.  :p bunu öğrendiğim iyi oldu  :happy:

10 Şubat 2013, 01:01:57
Yanıtla #9
  • Moderatör
  • Üstad Moro
  • 168 Mesajı Toplam
    248 Kere Beğenildi
gençler eğer vaktinde girebilseydim sizle sırasıyla şu haberleri paylaşacaktım:

ikinci sayıdan:

Dağıtıma ilişkin not: İlk sayımızda yoğun bir ilgiyle karşılaştık ve
 bayilerde dergimizin kalmadığına dair birçok mesaj aldık.
İlk 3 sayı için anlayış beklediğimiz problemlerin daha rahat aşılması için
0312 285 94 94, @sancaktar_dergi ve facebook adresleriyle iletişime geçebilirsiniz.
dördüncü sayıdan:

Duyuru: Allah nasip ederse, pek yakında
abonelik sistemimiz devreye girecektir.
Dergimize abone olmak isteyenler sancaktardergisi@gmail.com adresi ile
0312 285 94 94 no'lu telefondan bize ulaşabilirler.

yani yok dergiyi bulamadım yok bayide bitmiş dertlerine son. gözümüz aydın :dans:
« Son Düzenleme: 10 Şubat 2013, 01:02:52 Gönderen: fatimas hand »

15 Şubat 2013, 20:22:17
Yanıtla #10
  • Çaylak Moro
  • **
  • 41 Mesajı Toplam
    62 Kere Beğenildi
ben o adrese mail attım ama bana cevap atmadılar. beni mi kaale almıyorlar acaba diye düşünmekteyim. mail atıp cevap alabilen var mı acaba?

Etiket: