GönderenKonu: K'NAAN - Country, God or The Girl - Yeni Albüm  (Okunma sayısı 4656 defa)

14 Ekim 2012, 01:58:42
  • Genel Moderatör
  • Hatırı Sayılır Moro
    • awayclose
  • 68 Mesajı Toplam
    157 Kere Beğenildi
    • Outlandish Video Blog
16 Ekim'de resmi olarak çıkacak albüm download sitelerinde dolaşmaya başlamış. Henüz çok dinleyemedim ama şimdilik favori şarkılarım The Sound of My Breaking Heart ve Bulletproof Pride.

Sound of My Breaking Heart'ı buradan dinleyebilirsiniz. İlk başta çıkan 15 saniyelik reklamdan sonra başlıyor şarkı.
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=7K2-HpeAuyE" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=7K2-HpeAuyE</a>

Outlandish Video Blog:
Gezegenin en geniş Outlandish video arşivi!;http://facebook.com/OutlandishVB

Awayclose 'nin Mesajlarını Beğenen 4 Kullanıcı: reyyan_c (17 Ekim 2012, 01:42:15), kaf dagli (16 Ekim 2012, 22:30:53), Angel moro (14 Ekim 2012, 17:02:35), kArAkiF (14 Ekim 2012, 02:45:14)
16 Ekim 2012, 00:12:55
Yanıtla #1
  • Genel Moderatör
  • Hatırı Sayılır Moro
    • awayclose
  • 68 Mesajı Toplam
    157 Kere Beğenildi
    • Outlandish Video Blog
albümü buradan online dinleyebilirsiniz: http://en.musicplayon.com/play?v=692945
ben albümü çok beğendim. K'naan bundan önceki albümünde biraz daha piyasa şarkılarına kaymıştı, şimdi ise dengeyi güzel tutturmuş. hem hit olabilecek şarkılar var hem de çok hoş organik parçalar var. Outlandish duymasın ama W//W'den bile iyi bence.  :D

Outlandish Video Blog:

Awayclose 'nin Mesajlarını Beğenen 4 Kullanıcı: hanizuh (16 Ekim 2012, 23:31:24), kaf dagli (16 Ekim 2012, 22:31:12), Angel moro (16 Ekim 2012, 21:10:45), vuslat____ (16 Ekim 2012, 19:50:02)
16 Ekim 2012, 22:45:39
Yanıtla #2
  • Hatırı Sayılır Moro
  • 61 Mesajı Toplam
    111 Kere Beğenildi
çok dinlenilesi bir albüm olmuş ilk dinleyişte bir çok şarkıya ısındım. sözlerini anlamıyorum ama piyasayı gözetmeyen şarkıların olmasına sevindim.k'naan'ın ağzında şeker varmış gibi şarkı söylemesini ayrı seviyorum zaten

16 Ekim 2012, 23:31:03
Yanıtla #3
  • Çaylak Moro
  • **
  • 41 Mesajı Toplam
    62 Kere Beğenildi
Outlandish duymasın ama W//W'den bile iyi bence.  :D

k'naan bi tane zaten ama bunu da okuduktan sora hemen şimdi dinlemeye başlasam iyi olacak. Teşekkür ettik:)

1924 feels distant like way before Christ..

16 Ekim 2012, 23:50:44
Yanıtla #4
  • Has Moro
  • 110 Mesajı Toplam
    191 Kere Beğenildi
Güzel şarkılar gerçekten, içerik olarak da öylelerdir inşallah .

Outlandish duymasın ama W//W'den bile iyi bence.  :D

Hayır hayır, doğru bile olsa bunu kabul etmiyorum, bu yorumu beğenmiyorum, affınıza sığınıyorum :D

17 Ekim 2012, 00:00:54
Yanıtla #5
  • Genel Moderatör
  • Hatırı Sayılır Moro
    • awayclose
  • 68 Mesajı Toplam
    157 Kere Beğenildi
    • Outlandish Video Blog
evet, dinledikçe sevilse bile ilk dinleyişte çoğu şarkıya ısınmak zor olur ama bu albümde bir çok şarkı daha ilk dinleyişte kendini sevdiriyor.

bu arada bir röportajda "70 excuses" şarkısının kaynağının islami bir öğreti olduğu yazıyordu. araştırınca İmam Kuşeyri(r.a.)'ye ait bir söz olduğunu buldum;
"Mü'min kardeşinin bir ayıbını gördüğünde, onu yetmiş çeşit mazeret bularak temize çıkarmaya çalış. Eğer mazeret bulamazsan, sen yine de yetmiş mazerete iknâ olamadın diye kendini ayıpla."
şarkının sonundaki kısma ise tam anlamıyla bayıldım, K'naan keşke kendi ana dilinde albüm çıkartsa dedirtiyor resmen.

hatta bulletproof pride için de islami bir öğretiden esinlenildiği yazıyordu ama henüz onun kaynağını bulamadım. :)

The Wall şarkısında ise iki insan arasındaki ilişkiden bahsederken, İsrail-Filistin konusuna ve İsrail'in inşa ettiği duvara çok güzel göndermeler yapmış.

şu röportajı da yeni gördüm:
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=4LRs_14HNxI" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=4LRs_14HNxI</a>

« Son Düzenleme: 17 Ekim 2012, 00:21:15 Gönderen: Awayclose »

Outlandish Video Blog:

Awayclose 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: kaf dagli (17 Ekim 2012, 11:21:31)
17 Ekim 2012, 00:13:04
Yanıtla #6
  • Genel Moderatör
  • Hatırı Sayılır Moro
    • awayclose
  • 68 Mesajı Toplam
    157 Kere Beğenildi
    • Outlandish Video Blog
Güzel şarkılar gerçekten, içerik olarak da öylelerdir inşallah .

Hayır hayır, doğru bile olsa bunu kabul etmiyorum, bu yorumu beğenmiyorum, affınıza sığınıyorum :D

:) lütfen takım tutar gibi OL'yi tutmayalım. :D

Outlandish Video Blog:

17 Ekim 2012, 00:21:24
Yanıtla #7
  • Has Moro
  • 110 Mesajı Toplam
    191 Kere Beğenildi
:) lütfen takım tutar gibi OL'yi tutmayalım. :D

Ben takımı bile böyle tutmuyorum :D

Şaka bir yana hocam ben böyle adamların "bang bang" gibi klipler çekmesini istemiyorum, Müslümanların -hele ki böyle konuları ele alan duyarlı ünlülerin- böyle çelişkili hayatlar yaşamalarına tahammül edemiyorum. Bu sebepten OL'un yerine bir şey koyamıyorum zaten. Ama piyasanın durumunu düşününce K'naan gibi adamlara çook çok ihtiyacımız var ne olursa olsun .

Reyyan 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: kaf dagli (17 Ekim 2012, 11:21:46)
17 Ekim 2012, 00:57:30
Yanıtla #8
  • Genel Moderatör
  • Hatırı Sayılır Moro
    • awayclose
  • 68 Mesajı Toplam
    157 Kere Beğenildi
    • Outlandish Video Blog
Ben takımı bile böyle tutmuyorum :D

Şaka bir yana hocam ben böyle adamların "bang bang" gibi klipler çekmesini istemiyorum, Müslümanların -hele ki böyle konuları ele alan duyarlı ünlülerin- böyle çelişkili hayatlar yaşamalarına tahammül edemiyorum. Bu sebepten OL'un yerine bir şey koyamıyorum zaten. Ama piyasanın durumunu düşününce K'naan gibi adamlara çook çok ihtiyacımız var ne olursa olsun .

o konuya katılıyorum, ben albüm değerlendirmesi olarak dedim ama dediğin yönden haklısın, OL ile karşılaştırılamaz.

bang bang klibi hakkında bir not: bang bang klibi iki yıl önce ramazan ayında çıkmıştı. twitterdan müslümanlar hem böyle bir klip çekmesine hem de bunu ramazanda yayınlamasına tepki göstermişlerdi. k'naan klibi hiç savunmadı, hatta ramazan ayında yayınlandığı için özür diledi, ama dediğine göre klip k'naan'ın haberi olmadan  plak şirketi tarafından o tarihte yayınlanmıştı, bilsem böyle bişeye izin vermezdim dedi. normalde diğer kliplerini twitter'ından defalarca paylaşan k'naan o klibi hiç paylaşmadı. bu adamı yakından takip ettiğim için biliyorum, röportajlarından, twitlerinden, o tarz klipleri çekerken içinin rahat olduğunu sanmıyorum. koca Lupe Fiasco bile plak şirketine yenik düşmüştü, k'naan'da da böyle bir durum olduğuna inanıyorum. bunu kendi de "onlar çok satmamı istiyor bense mesajımı insanlara duyurmak istiyorum, böyle olunca ikisini de dengeli şekilde yapmaya çalışmak durumunda kalıyorum" diyerek dile getiriyor. bu tabi ki mazeret olamaz ama yine de böyle adamlara ihtiyaç var, çünkü bu adamlar akon yada başka kendini bilmez müslüman sanatçılar gibi değiller, islami öğretilerden haberdar, uygulamaya çalışan ve insanlara mesaj vermeye çalışan sanatçılar. inşallah ileride anlatmak istediklerini yanlış şeyler yapmalarına gerek kalmadan anlatabilirler.

Outlandish Video Blog:

17 Ekim 2012, 01:15:21
Yanıtla #9
  • Has Moro
  • 110 Mesajı Toplam
    191 Kere Beğenildi
Ramazan'da yayınlanmış olmasa bile oluru yok o klibin ama haklısın en azından adam rahatsızlığını dile getirmiş. Bazı noktalarda ellerinden bir şey gelmemesini anlıyorum, sonuçta onlar da ticari düşünmek bu sayede çok insana ulaşmayı hedeflemek zorundalar. Ama işte bu noktada insan ister istemez kıyas yapıyor, sözü geçenlerin işleri nasıl yürüyor diye düşünüyor. Lupe için de aynı şeyleri düşünüyorum, rengini çözmekte baya zorlandım bu ikisinin hatta. Benim istediğim; tabi ki kusursuz olamazlar ama belli bir çizgide gitsinler, çelişkili olmasınlar çünkü youtube'da en çok izlenen/dinlenenlere bakınca insanın ağlayası geliyor, işte bunlardan bu denli bıkmış olunca sığındığımız kapıların da ucundan kıyısından böyle şeyler yapmaları üzüyor insanı.

Bu arada Akon müslüman mıymış ? şu cümleyi yazarken bile zorlandım .

böyle adamlara ihtiyaç var, çünkü bu adamlar akon yada başka kendini bilmez müslüman sanatçılar gibi değiller, islami öğretilerden haberdar, uygulamaya çalışan ve insanlara mesaj vermeye çalışan sanatçılar. inşallah ileride anlatmak istediklerini yanlış şeyler yapmalarına gerek kalmadan anlatabilirler.

Amin inşallah, işte demek istediğim buydu. Allah o günleri göstersin. İşin şarkıcı-dinleyici boyutu dışında, insan istiyor ki bu günahların yükü altına girmesin Müslüman kardeşlerimiz. Allah yardımcıları olsun hepsinin.

17 Ekim 2012, 01:17:34
Yanıtla #10
o konuya katılıyorum, ben albüm değerlendirmesi olarak dedim ama dediğin yönden haklısın, OL ile karşılaştırılamaz.

bang bang klibi hakkında bir not: bang bang klibi iki yıl önce ramazan ayında çıkmıştı. twitterdan müslümanlar hem böyle bir klip çekmesine hem de bunu ramazanda yayınlamasına tepki göstermişlerdi. k'naan klibi hiç savunmadı, hatta ramazan ayında yayınlandığı için özür diledi, ama dediğine göre klip k'naan'ın haberi olmadan  plak şirketi tarafından o tarihte yayınlanmıştı, bilsem böyle bişeye izin vermezdim dedi. normalde diğer kliplerini twitter'ından defalarca paylaşan k'naan o klibi hiç paylaşmadı. bu adamı yakından takip ettiğim için biliyorum, röportajlarından, twitlerinden, o tarz klipleri çekerken içinin rahat olduğunu sanmıyorum. koca Lupe Fiasco bile plak şirketine yenik düşmüştü, k'naan'da da böyle bir durum olduğuna inanıyorum. bunu kendi de "onlar çok satmamı istiyor bense mesajımı insanlara duyurmak istiyorum, böyle olunca ikisini de dengeli şekilde yapmaya çalışmak durumunda kalıyorum" diyerek dile getiriyor. bu tabi ki mazeret olamaz ama yine de böyle adamlara ihtiyaç var, çünkü bu adamlar akon yada başka kendini bilmez müslüman sanatçılar gibi değiller, islami öğretilerden haberdar, uygulamaya çalışan ve insanlara mesaj vermeye çalışan sanatçılar. inşallah ileride anlatmak istediklerini yanlış şeyler yapmalarına gerek kalmadan anlatabilirler.

İnşallah duanızdaki gibi olur... Düşündüğümüz ve baktığımız zaman şu an sadece fikirleri doğrultusunda album yapan ve milyonlarca hayranı olan müzisyenler yok değil... müzik türünde 1 numarada da bence Outlandish geliyor... İslami müzik(Ezgi) türünde de milyonlarca hayranı olan bir çok sanatçı olduğunu da düşünürsek olmayacak bir dua değil inşallah... Darısı inşallah K'naan gibi birçok sanatçının başına..

Son albume gelecek olursak sözlerini bilemem ama müzikler güzel hoşuma gitti albümümdeki yerini aldılar... :)

"We got all my moros in here
Put your hands up way high"
Out to change the game - el Moro
Withstand the pain - el Moro
Knock them out' the frame - el Moro
If ya don't settle for less - el Moro
Always God bless - el Moro
Take out the best - el Moro
We are Moro's - Outland Moro's

17 Ekim 2012, 01:51:26
Yanıtla #11
  • Genel Moderatör
  • Hatırı Sayılır Moro
    • awayclose
  • 68 Mesajı Toplam
    157 Kere Beğenildi
    • Outlandish Video Blog
Bu arada Akon müslüman mıymış ? şu cümleyi yazarken bile zorlandım .

daha kimler kimler var, sorunca müslümanlar işte. hatta bi ara 4 tane karısı var diye haberler çıkmıştı Amerika medyasında. :)

Düşündüğümüz ve baktığımız zaman şu an sadece fikirleri doğrultusunda album yapan ve milyonlarca hayranı olan müzisyenler yok değil... müzik türünde 1 numarada da bence Outlandish geliyor... İslami müzik(Ezgi) türünde de milyonlarca hayranı olan bir çok sanatçı olduğunu da düşünürsek olmayacak bir dua değil inşallah... Darısı inşallah K'naan gibi birçok sanatçının başına..

evet var öyle sanatçılar ama tamamen farklı kulvarlar. Sami Yusuf yada Maher Zainin dinleyici kitlesi yüzde 90 müslümanken, Lupe, K'naan gibilerinin yüzde 90 non-muslim. bu yüzden sadece Outlandish'le karşılaştırılabilirler. Outlandish ise Lupe ve K'naan kadar ünlü değil ne yazıkki. hem bulundukları coğrafya, hem de piyasanın istediği yönde gitmemeleri daha ünlü olmaları yönündeki en büyük engeller. (tabi son iki albümde azalan mesaj verme kaygısı da göz ardı edilemez.) yani bence şu an hem tüm kesimlere hitap eden, hem dünyaca ünlü olan ve albümleri yüzbinler satan, hem de piyasanın isteklerine hiç taviz vermemiş bir sanatçı yok ne yazıkki.
« Son Düzenleme: 17 Ekim 2012, 01:52:38 Gönderen: Awayclose »

Outlandish Video Blog:

17 Ekim 2012, 02:01:28
Yanıtla #12
  • Has Moro
  • 110 Mesajı Toplam
    191 Kere Beğenildi
yani bence şu an hem tüm kesimlere hitap eden, hem dünyaca ünlü olan ve albümleri yüzbinler satan, hem de piyasanın isteklerine hiç taviz vermemiş bir sanatçı yok ne yazıkki.

Bunların hepsinin bir arada olması çok zor, imkansıza yakın zorlukta çünkü gerçekten bir şeyler anlatanları o yüzbinler sevmiyor. O da başka bir bunalım sebebi ya, neyse. Şahsi fikrim, taviz vererek yüzbinlere ulaşılmasındansa taviz vermeden, değerlerinden vazgeçmeden kendisini anlayan bir avuç insanla yoluna devam eden insan kat kat kat değerli.

Şunu da eklemek istiyorum son olarak :D verilen "taviz" ler de kıyaslandığında Outlandish  yine galip geliyor bence.

# Velhasıl albüm güzel, dinleyin eğlenin sevin Morolar :D

17 Ekim 2012, 10:05:18
Yanıtla #13
Bunların hepsinin bir arada olması çok zor, imkansıza yakın zorlukta çünkü gerçekten bir şeyler anlatanları o yüzbinler sevmiyor. O da başka bir bunalım sebebi ya, neyse. Şahsi fikrim, taviz vererek yüzbinlere ulaşılmasındansa taviz vermeden, değerlerinden vazgeçmeden kendisini anlayan bir avuç insanla yoluna devam eden insan kat kat kat değerli.

Şunu da eklemek istiyorum son olarak :D verilen "taviz" ler de kıyaslandığında Outlandish  yine galip geliyor bence.

# Velhasıl albüm güzel, dinleyin eğlenin sevin Morolar :D

Aynen, katılıyorum; Reyyan-moro... :)

Ali(Vuslat_Moro) 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: reyyan_c (17 Ekim 2012, 15:46:37)
17 Ekim 2012, 10:38:58
Yanıtla #14
  • Genel Moderatör
  • Hatırı Sayılır Moro
    • awayclose
  • 68 Mesajı Toplam
    157 Kere Beğenildi
    • Outlandish Video Blog

e tabi ki, katılıyoruz, ama biz bir avuç olmalarını istemiyoruz, imkansızı istiyoruz. :)
« Son Düzenleme: 17 Ekim 2012, 10:43:03 Gönderen: Awayclose »

Outlandish Video Blog:

17 Ekim 2012, 10:52:07
Yanıtla #15
e tabi ki, katılıyoruz, ama biz bir avuç olmalarını istemiyoruz, imkansızı istiyoruz. :)
evet amacımız o yönde ama işte bunun birden olmasını istemek biraz imkansız günümüz şartlarına ve modernizmin kıskacındaki dünyaya göre... :(
Ama inşallah zamanla bu da olur; olmayacak bir dua değildir inşallah bizimkisi... :)

17 Ekim 2012, 15:52:39
Yanıtla #16
  • Has Moro
  • 110 Mesajı Toplam
    191 Kere Beğenildi
evet amacımız o yönde ama işte bunun birden olmasını istemek biraz imkansız günümüz şartlarına ve modernizmin kıskacındaki dünyaya göre... :(
Ama inşallah zamanla bu da olur; olmayacak bir dua değildir inşallah bizimkisi... :)

Zamanla olacaksa beklesek de olur be morocan :) inşallah .

Ah keşke, işte o zaman arkamıza rahatça yaslanabiliriz belki. İnşallah görürüz bunun imkansız olmadığı dünyayı  :)

Etiket: k'naan 

GoogleTagged - Etiketler