GönderenKonu: Waqas Ali Qadri - Biyografi  (Okunma sayısı 4885 defa)

17 Ağustos 2011, 00:34:18
  • ~El Moro~
  • Yönetici
  • Üstad Moro
    • kArAkiF2
  • 285 Mesajı Toplam
    524 Kere Beğenildi
    • Türk Moroların Buluşma Adresi...

Waqas Ali Qadri 25 Mart 1976 yılında Danimarka'da doğdu ve  Danimarka'nın Brøndby Strand şehrinde büyüdü.
Sayısal öğrencisi olarak "Ishøj Gymnasium"da okudu, mezun oldu ve bir süre Office-Worker olarak çalıştı.22 yaşında şimdiki eşi Hina ile evlendi ve bu evlilikten Faizan adında oğulları ve Jia adında bir kız çocukları dünyaya geldi.

Hina ve Faizan zaman zaman grupla birlikte turneler ve konserlerde Waqas'a eşlik ederler.Bu Waqas için çok büyük anlam ifade eder.

Waqas Ali ve Kızı Jia
Waqas, Isam'ın tersine çabucak uzman bir break dansçı oldu ama aynı zamanda bir süre sonra müziğin kendisi daha fazla ilgisini çekmeye başladı ve ritim ve şarkı sözlerine yoğunlaştı.

Waqas gençlik yıllarında bir süre için Pakistan'daki köklerini ziyaret etti.Bu biraz da gezi amaçlı olan ziyareti sırasında Asya müziğinin sesine dikkat kesildi ve onun müziğinde Asya müziği çok önemli bir ilham kaynağı oldu.

Bu gezi onun kendi Demo CD'sinin(Pakistani Rap Albümü) ilk basamağı olmuştu ve bu CD 1998'de yayınlandı.Bu demo farklı bir çok müzik şirketinin dikkatini üzerine çekti ve bir çok radyo kanalında yayınlandı.

Kişilik olarak Waqas gerçek bir sanatçı ve müzik insanıdır.Her zaman zeki muhabir ve gazetecilerin soruları karşısında hazır cevaplara sahiptir.Diğer üyelere sorarsanız Waqas; grubun ruhunu temsil eder.Ayrıca Waqas çıktıkları turneler boyunca en sıkıcı anlarda gruptakileri güldüren ve neşelendiren şen şakrak biridir.Isam ve Lenny ise onunla dalga geçmek istediklerinde Waqas'ı "Vicky" diye çağırırlar.

Waqas gruba derin ve Hardcore-Rap'ci sesiyle katkıda bulunur.Sert ve akıcı bir Rap'e sahiptir.Pakistan ve dünyanın durumu hakkında engin bir bilgiye sahiptir ve renkli atkılarla birlikte geleneksel pakistani kıyafetlerini giymeyi sever.Kendine özgü olan ve seyirciye keyif veren eğlenceli havası sayesinde Rap dünyası ve Danimarkadaki müzik  kitleleri içinde saygın bir yere sahiptir.Bu kadar sahip olduğu şeyin yanında Urdu Rap'te de çok hızlı bir ağıza sahiptir:)

Aslında Waqas Outlandish'in şuan ki bildiğimiz sesini(mix-blend) keşfeden kişidir.Outlandish'in müzik deneyimi Waqas'ın evindeki dört duvar arasından dünyaya yayılmaya başladı.
   Bir gün Waqas tuvalette oturuyordu, kulağına bir hiphop müziğinin tınıları geldi.Waqas bundan çok etkilenmişti.Daha sonra annesi pakistanın eski yerel müziklerinden bir parça açtı,..Ve Waqas banyodan çıktığında birbirine karışan 2 müzik stilini sadece 10 saniye dinleyebildi.Fakat bu 10 saniye onda müzik ile ilgili farklı birşeylerin kıpırdamasına ve aslında müziğin yeni bir çeşidinin farkedilişine yetmişti.Bundan ilham alan Waqas çabucak Isam ve Lenny'i çağırdı.

Çeviri:kArAkiF
Yazının Ingilizce Orjinal Hali Elmoro4life'dadır.
Çeviri bana aittir:) Hayırlı uğurlu olsun..
« Son Düzenleme: 30 Ekim 2011, 02:26:34 Gönderen: kArAkiF »

kArAkiF 'nin Mesajlarını Beğenen 2 Kullanıcı: MR (14 Ağustos 2012, 01:31:58), seyma (30 Ekim 2011, 23:20:34)
26 Ağustos 2011, 02:57:53
Yanıtla #1
  • Üstad Moro
  • 168 Mesajı Toplam
    248 Kere Beğenildi
ben faizanın erkek olduğunu sanıordum.
beyond words de öyle gecıordu..

28 Ekim 2011, 03:09:36
Yanıtla #2
  • ~El Moro~
  • Yönetici
  • Üstad Moro
    • kArAkiF2
  • 285 Mesajı Toplam
    524 Kere Beğenildi
    • Türk Moroların Buluşma Adresi...
ben faizanın erkek olduğunu sanıordum.
beyond words de öyle gecıordu..
aslına bakarsan senin mesaj kaynamış burda :D evet orda ufak bir hata vardı :D erkek zaten Faizan.Düzeltme için teşekkürler :)

30 Ekim 2011, 22:20:49
Yanıtla #3
  • Üstad Moro
  • 168 Mesajı Toplam
    248 Kere Beğenildi
evet yaa! böyle mesajım arada kaynayınca bozuluorum ha!:D
ne demek her zaman morocan:)

fatimas hand 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: kArAkiF (30 Ekim 2011, 23:46:00)