GönderenKonu: Isam Bachiri Biyografi  (Okunma sayısı 7898 defa)

16 Ağustos 2011, 15:16:20
  • ~El Moro~
  • Yönetici
  • Üstad Moro
    • kArAkiF2
  • 285 Mesajı Toplam
    524 Kere Beğenildi
    • Türk Moroların Buluşma Adresi...
Aslen faslı olan Isam Bachiri 1 Ağustos 1977 de Danimarka nın  başkenti Kopenhag da dogdu ve bütün hayatı boyunca orda yaşadı. Kopenhagdaki İsland- Brygge Okulundan sayısal ogrencisi olarak mezun olduktan sonra Odense Universitesinde cand.negot okumaya başladı.Bu bolümde iki yıl okuduktan sonra gittiği Kuveytte kendine ve kültürüne dair bir çok şey keşfetti. Eve donünce aldığı müzikal ilhamları, düşüncelerini Waqas ve Lenny e anlattı. Cand.negot bolümü 5yıl sürdüğü için, müzik ve diğer işlerinden dolayı hala  okulu bitiremedi.

İsam küçükken ögretmenleri ve diğer insanlar onu sesini kullanmaya, şarkı soylemeye teşvik ediyorlardı. Cünkü sesinin benzersiz olduğunu düşünüyorlardı. Hatta iyi bir müzik okulundan teklif de aldı ama kabul etmedi. O sıralar arkadaşlarla takılıp futbol oynamak daha çok ilgisini çekiyordu.

Müzikle teması gelişen hip hop dünyasına  ve Amerikadaki alt kültürlere duyduğu büyük ilgiyle başladı.O zamanlar  hip-hop, yer altı müziği, grafiti, altkültür hayat tarzı, Danimarka dahil, tüm dünyada patlama yapmıştı. İsam da birden kendini amatorce rep soylerken, duvarlara yazı yazarken, dans ederken, kısacası bu yeni ve cool kültürü taklit ederken buldu.Break dansa  Waqas ve Lenny yle başladı. Ama bir süre sonra vücut yapısının break dans hareketlerine uygun olmadığını fark etti ve onun yerine rep müziği ve sozleri üzerinde yoğunlaşmaya başladı.İsam break dansta dünya şampiyonu olmamış olabilir ama Aicha, Any Given Time, Walou  gibi şarkılarda duyduğunuz gibi fenomen bir ses geliştirdi. Yer yüzünde onun sesinin bir benzeri daha yok.

Outlandish in ilk zamanlarında İsam sesini kontrol etmekte  ve sesinin imkanlarından %100 faydalanmakta zorlandı. Cünkü çok gençti ve şarkıcılık onun için yepyeni bir şeydi, üstelik çok utangaçtı. Ama müziğin yapmak istediği sey olduğunu anlayınca müzik eğitimi aldı. Closer Than Veins albümünü dinleyen biri İsamın nerdeyse bütün nakaratları, arka vokalleri tek başına üstlendiğini hemen fark edebilir, ki bu oldukça az rastlanan ve cok zor bir durumdur. Ayrıca repte oldukça iyi ve hızlıdır. Coğu zaman hızlı rep tarzını melodik şarkılarla bütünleştirir- Eyes Never Dry ve Kom Igen in ilk kıtasını, Walou daki dizelerini bi dinleyin.

Kişiliğine gelince, İsam çok rahat biridir. Kimilerine gore biraz utangaç ama çok hoş bir insan. Gruptaki en genç kişi olmasına rağmen bir baba gorevi gorüyor.Grubun üretken beyni olan İsam her zaman ne yapacağını, neyi bir araya getireceğini, bi sonraki adımın ne olması gerektiğini her zaman bilir. Politikayla, orta doğudaki durumla, Afrikadaki acı çeken çocuklarla, Irak ve Afganistan savaşlarıyla yakından ilgilidir.Bu yüzden  konserlerde bir adım one çıkıp Bush a ve Danimarkadaki bakanlara Outlandish in savaş sevmediğini ilan etmesi gayet doğal. Coğu insan onun bu hareketini çok  tahrik edici buluyor. İsam Danimarka da  çok tartışılıyor.

2003 te Danimarkada  en iyi şarkıcı odülünü kazandığında  çok şaşkın ve mutluydu.

Isam ve Oğlu Isak

isim :  Isam B aka Chief
Doğum tarihi:  01/08 1977
Address: Copenhagen
kaç kardeşsiniz:  3
Aile işi:  seni ilgilendirmez
burç:  aslan
boy:  1,85 m
kilo :  73 kilo
saç rengi:  siyah
goz rengi: kahverengi
sevdiğiniz renk:  okyanus mavisi
sevdiğiniz hayvan: kedi
sevdiğiniz yemekler: annemin yemekleri
favori enstrüman: Piyano
Favori  grup : Goodie M.O.B.
Favori film :  Usual Suspects (olağan şüpheliler)
en büyük gücün: kalbim
en zayıf tarafın:ayak bileğim..
0rnek aldığın kişi: babam
hobin: Rap
eğitim: Matematik , Finansal ve  Arabic-studio (tam anlayamadım)
Hobiler: din, arkadaşlarla buluşmak, müzik
beni en iyi sekilde tanımlayacak üç kelime: "sağı solu belli olmaz, sakin ve  Allahtan korkan
kendimi zayıf hissediyorum :''alkol içen birinin yanına oturduğum zaman!"
bu kelimeyi daima kullanırım: "aynen!"
benim kötü alışkanlığım: "tırnaklarımı yiyorum"
okuldaki en iyi şey: "çocuk olmaktı"
okuldaki en kötü şey: "öğretmenlerin bizden yetişkin gibi davranmamızı istemeleriydi..."
tanışmayı istediğim kişi : "eşim!"(artık tanıştı :) )

aşık olurum... : "eğer yemek yapmayı biliyorsa !"
eğer bir milyonum olursa:  "büyük annemi ve büyük babami  & ailemi Mekke'ye yollayacağım
yapmayı gerçekten çok istiyorum...: "To kick G. Bush's ass!!!"(anladınız siz onu  :) )
gerçekleştirmeyi istediğim en büyük hayalim: "eğitimimi tamamlamak!"

Çeviri:Elmoro4life'dan "kaf_dagli" ve "smee"

« Son Düzenleme: 17 Kasım 2011, 12:02:15 Gönderen: kArAkiF »

kArAkiF 'nin Mesajlarını Beğenen 3 Kullanıcı: MR (14 Ağustos 2012, 01:18:36), Betül (01 Eylül 2011, 18:51:33), ocean_blue (21 Ağustos 2011, 23:14:48)
26 Ağustos 2011, 02:12:41
Yanıtla #1
  • Üstad Moro
  • 168 Mesajı Toplam
    248 Kere Beğenildi
isam bachiri nin biyografisi deyince hep karsıma cıkan ve her defasında sonuna kadar okuyup ezberlediğim parca:))

fatimas hand 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: WaLoU (07 Ocak 2012, 13:51:19)
07 Ocak 2012, 13:53:04
Yanıtla #2
  • Çaylak Moro
  • **
    • djlek.1002
  • 4 Mesajı Toplam
    4 Kere Beğenildi
isamm ın <3 ses renginin çok farklı oldugunu outlandish le ilk tanıştığım şarkı aicha da farkettim....cidden eşi bulunmaz derecede farklı bi tonu war we büyülüyor insanı ;)

07 Ocak 2012, 15:13:49
Yanıtla #3
  • Çevirmen
  • Hatırı Sayılır Moro
  • 57 Mesajı Toplam
    110 Kere Beğenildi
benim dikkatimi ilk callin u daki performansıyla celbetmişti. o nasıl bir içten söyleyiş, insanın dinlerken içinden ağlamak geliyor :)

smee 'nin Mesajlarını Beğenen 2 Kullanıcı: reyyan_c (28 Ekim 2012, 16:02:02), ocean_blue (20 Ocak 2012, 04:50:18)
07 Ocak 2012, 22:49:52
Yanıtla #4
  • Çaylak Moro
  • **
    • djlek.1002
  • 4 Mesajı Toplam
    4 Kere Beğenildi
=) katılıyorum.....callin u daki hissi walou yu dinlerken de hissettim ;)  içten söylüyor hissederek....

WaLoU 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: ocean_blue (20 Ocak 2012, 04:50:25)
08 Ocak 2012, 10:16:40
Yanıtla #5
  • Üstad Moro
  • 168 Mesajı Toplam
    248 Kere Beğenildi
outlandish hakkında hiç bi fikrim yokken mp3ümde bikaç sarkıları vardı. callin u ve aicha ve guantanamo sayesinde uzun bi süre grup 4 kişiden olusuo sanıodum. meğer 4 ses de isamınmış :) maşallah harika bi sesi var ve çok başarılı bir yorumcu

fatimas hand 'nin Mesajlarını Beğenen 2 Kullanıcı: reyyan_c (28 Ekim 2012, 16:02:23), ocean_blue (20 Ocak 2012, 04:50:42)
08 Ocak 2012, 12:44:43
Yanıtla #6
  • Çaylak Moro
  • **
    • djlek.1002
  • 4 Mesajı Toplam
    4 Kere Beğenildi
4 kişi mi...?? =) içimi okşuyr sesi.....dehşet bi yetenek ya da allah wergisi ;)

08 Ocak 2012, 14:00:00
Yanıtla #7
  • Üstad Moro
  • 168 Mesajı Toplam
    248 Kere Beğenildi
evet 4 kişi :D ama o zamanlar grubu hiç bilmiodum. sonradan wiki saolsun şok gecirmemi sağladı :D

08 Ocak 2012, 14:49:18
Yanıtla #8
  • ~El Moro~
  • Yönetici
  • Üstad Moro
    • kArAkiF2
  • 285 Mesajı Toplam
    524 Kere Beğenildi
e lenny ile waqas'ın seslerini de katınca 6 kişi olmuyo mu? o zaman 6 kişi sanman lazımdı yane :p 2 farklı ses isam'ın dersinde 4e nerden çıktın yahuu :D

08 Ocak 2012, 15:40:17
Yanıtla #9
  • Çaylak Moro
  • **
    • djlek.1002
  • 4 Mesajı Toplam
    4 Kere Beğenildi
4 biraz abartılı oldu sankim  :p

08 Ocak 2012, 17:26:38
Yanıtla #10
  • Üstad Moro
  • 168 Mesajı Toplam
    248 Kere Beğenildi
demekki ikinci yorumu yazmadan önce bi onceki yorumu okuman lazımmıs! yanlışlık olmus olda 2 yazıcakmısım :D ben de diorum akif neden toplamayı yeni öğreniyomus gibi hesap yapıyo :D

08 Ocak 2012, 18:04:27
Yanıtla #11
  • Çaylak Moro
  • **
    • djlek.1002
  • 4 Mesajı Toplam
    4 Kere Beğenildi

08 Ocak 2012, 21:22:23
Yanıtla #12
  • ~El Moro~
  • Yönetici
  • Üstad Moro
    • kArAkiF2
  • 285 Mesajı Toplam
    524 Kere Beğenildi
demekki ikinci yorumu yazmadan önce bi onceki yorumu okuman lazımmıs! yanlışlık olmus olda 2 yazıcakmısım :D ben de diorum akif neden toplamayı yeni öğreniyomus gibi hesap yapıyo :D
şimdi kim 2. yorumu okuyor kim bi önceki yorumu okuyor anlamadım ben :D yoksa biz mi suçlu olduk yine kaşla göz arasında :D

09 Ocak 2012, 00:28:53
Yanıtla #13
  • Üstad Moro
  • 168 Mesajı Toplam
    248 Kere Beğenildi
yok akif sakin olabilirsin :D önceki yorumu okuması gereken benm 4 ses de isamın demişim yanlışlıkla sonrada okumadan onu devam ettirmişim. kaşla göz arasında da seni suçlamayı da beceremedim zaten :D