GönderenKonu: Müslüman Rap Yeni Sayı  (Okunma sayısı 11571 defa)

30 Ocak 2012, 13:48:03
Yanıtla #25
  • ~El Moro~
  • Yönetici
  • Üstad Moro
    • kArAkiF2
  • 285 Mesajı Toplam
    524 Kere Beğenildi
    • Türk Moroların Buluşma Adresi...
:p outlandish ile ilgili yazabilecek varsa hala geç değil yani aslında
« Son Düzenleme: 16 Ağustos 2012, 04:33:05 Gönderen: kArAkiF »

09 Ağustos 2012, 15:08:47
Yanıtla #26
  • Çevirmen
  • Hatırı Sayılır Moro
  • 57 Mesajı Toplam
    110 Kere Beğenildi
bu sayı niye çıkarılmadı arkadaşlar :karisik:

10 Ağustos 2012, 14:41:03
Yanıtla #27
  • ~El Moro~
  • Yönetici
  • Üstad Moro
    • kArAkiF2
  • 285 Mesajı Toplam
    524 Kere Beğenildi
müslümanrap'in gelip ortalığı toplamasını bekliyorduk galiba :D ben yazımı yazmıştım, kaf da cairokee ile ilgili bir yazı yazmıştı, away'in de koyulacak bir yazısı hazırdı(dünyabizim'de çıkan k'naan veya outlandish yazısı),  smyy de fotoğraf çekimi yapmıştı.
2-3 yazımız daha olsa güzel olur. başka yazabilecek varsa hala bekliyoruz arkadaşlar. smee sende bir kareem salama yapacaktın sanki ama :D

11 Ağustos 2012, 07:42:53
Yanıtla #28
  • Çevirmen
  • Hatırı Sayılır Moro
  • 57 Mesajı Toplam
    110 Kere Beğenildi
ben de o yüzden sormuştum zaten. şu aralar müsaitim, dergi yayına hazırlanmış falan değilse bir yazı denemesinde bulunabilirim :)

11 Ağustos 2012, 14:53:06
Yanıtla #29
  • ~El Moro~
  • Yönetici
  • Üstad Moro
    • kArAkiF2
  • 285 Mesajı Toplam
    524 Kere Beğenildi
senin o yazı denemeni bekliyoruz o zaman :D bu arada müsait olan diğer morolardan da hala yazı alabiliriz tabi :p

13 Ağustos 2012, 02:46:37
Yanıtla #30
  • Moderatör
  • Üstad Moro
  • 168 Mesajı Toplam
    248 Kere Beğenildi
ne kaldı ki abi  :))) zaten öğrendiğim tüm entel dantel müzikleri burdan öğrendim. ;) tanıtım yazısını da bana gelene kadar benden önce yazması daha makbul olan zâtlar var :utanmis:

16 Ağustos 2012, 02:48:48
Yanıtla #31
  • Hatırı Sayılır Moro
  • 61 Mesajı Toplam
    111 Kere Beğenildi
ben yazımın yayınlanmasını istemiyorum(bknz: yazar kaprisi:-P) yok yok kapris değil her çağa hitap edememişim demek yazı güncelliğni yitirdi ki.(bu zamana dergi mi kalır arkadaş)

16 Ağustos 2012, 03:35:06
Yanıtla #32
  • Çevirmen
  • Hatırı Sayılır Moro
  • 57 Mesajı Toplam
    110 Kere Beğenildi
derginin kültür sanat bölümü için aklıma bir fikir geldi ama sadece fikir, yapma hevesi değil yani , ben söyleyeyim beğenen olursa yapsın beğenmezseniz de sağlık olsun :)

derginin konseptine uygun kişilerin, röplerinde , şurda burda tavsiye ettiği film, kitap ve müziklerden haklarında kısa bilgiyle birlikte derleme yapılabilir.
yani biz usual suspectsi izlediysek en büyük sebebi isam'dır ve  o zamandan beri de minnettarız kendilerine.

bu çok güzel fikir fatma, bence buna el atabilirsin ;)

bunun bi son tarihi var mıdır acep, ne zaman yayınlanması planlanıyo?

16 Ağustos 2012, 04:32:31
Yanıtla #33
  • ~El Moro~
  • Yönetici
  • Üstad Moro
    • kArAkiF2
  • 285 Mesajı Toplam
    524 Kere Beğenildi
smee sen yeterki yaz :D ben müslümanrap'e mesaj atacağım, o gelince netleştiririz tarihi. gecikme için de emektar morolarımızdan özür diliyoruz:/

16 Ağustos 2012, 04:38:12
Yanıtla #34
  • Çevirmen
  • Hatırı Sayılır Moro
  • 57 Mesajı Toplam
    110 Kere Beğenildi
tamamdır sizi bekletmemeye çalışacam :D

31 Ekim 2012, 19:00:36
Yanıtla #35
  • Çaylak Moro
  • **
  • 9 Mesajı Toplam
    19 Kere Beğenildi
DERGİ İÇERİKLERİ HAZIRSA YAYINLAYALIM ARKADAŞLAR...

bu arada yeni sayı için isim önerileri istiyorum.

Müslüman Rap yerine daha manidar bir isim...

Var mı önerisi olan?

01 Kasım 2012, 02:03:46
Yanıtla #36
  • ~El Moro~
  • Yönetici
  • Üstad Moro
    • kArAkiF2
  • 285 Mesajı Toplam
    524 Kere Beğenildi
aramıza yeni katılan morolardan da birşeyler yazmak isteyen olursa yazabilir arkadaşlar. ben yazılanları müslümanrap'e göndereyim. yeni dergi ismi hakkında da önerilerinizi alalım. benim aklıma bişe gelmedi şu an için

01 Kasım 2012, 02:25:25
Yanıtla #37
  • Hatırı Sayılır Moro
  • 177 Mesajı Toplam
    283 Kere Beğenildi
moro ne yazcaz, ne zamana kadar yazcaz?
ufaktan bi bilgi alsam ben

01 Kasım 2012, 15:30:33
Yanıtla #38
  • ~El Moro~
  • Yönetici
  • Üstad Moro
    • kArAkiF2
  • 285 Mesajı Toplam
    524 Kere Beğenildi
hocam konu sınırlaması yok, konuya şöyle bir ilk mesajdan beri göz gezdir, eski dergilere de bakabilirsin, ordan bir fikir edinirsin:p

02 Kasım 2012, 01:20:49
Yanıtla #39
  • Hatırı Sayılır Moro
  • 177 Mesajı Toplam
    283 Kere Beğenildi
üstad bana kibarca "ne uğraştırıyon beni kızım, al işte yukarda, çaylaklıktan kurtulcam diye bu kadar da boş mesaj yazılmaz ki" demiş
e haklı da tabi bi yerde :)

bunun farklı bir versiyonuna da ana haber bültenlerinin hemen ardından rastlayabiliriz:
gelişmeler ve ayrıntılar için veb(web mi yazmalıydım?) sitemizi ziyaret edebilirsiniz (sağol abla)
bunun da asıl içeriği şudur:
benim işim gücüm yok da sizinle mi uğraşıcam be! çok merak ediyorsanız açın okuyun! hem benim de karnım aç ama ben oturup da sizin karşınızda akşam yemeğimi yemiyorum. bunca sene oldu, bi mübarek de kalkıp "buyur soframıza, biri yer biri bakar...." demedi! zaten çıkıcam şimdi trafik de var. hayır bişey değil size haberlerden sonra izleyebileceğinizi söylediğim dizi kaçıcak! (tebessüm)

üstad "o kadar!" şeklinde bi cavap yazıcaksan buyur da dönüp de bana açıklama falan yapma e mi? :)

lilmoro 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: vuslat____ (02 Kasım 2012, 01:24:32)
02 Kasım 2012, 01:25:45
Yanıtla #40
üstad bana kibarca "ne uğraştırıyon beni kızım, al işte yukarda, çaylaklıktan kurtulcam diye bu kadar da boş mesaj yazılmaz ki" demiş

bunun farklı bir versiyonuna da ana haber bültenlerinin hemen ardından rastlayabiliriz:
gelişmeler ve ayrıntılar için veb(web mi yazmalıydım?) sitemizi ziyaret edebilirsiniz (sağol abla)
benim işim gücüm yok da sizinle mi uğraşıcam be! çok merak ediyorsanız açın okuyun! hem benim de karnım aç ama ben oturup da sizin karşınızda akşam yemeğimi yemiyorum. bunca sene oldu, bi mübarek de kalkıp "buyur soframıza, biri yer biri bakar...." demedi! zaten çıkıcam şimdi trafik de var. hayır bişey değil size haberlerden sonra izleyebileceğinizi söylediğim dizi kaçıcak! (tebessüm)

üstad "o kadar!" şeklinde bi cavap yazıcaksan buyur da dönüp de bana açıklama falan yapma e mi? :)

Oooooff bu ne ya Lilmoro ne olmuş sana ya hu!...  Okurken gülmekten bir hal oldum valla  delirockcı da neden bu kadar içerledin sen ya?...  :karisik:
« Son Düzenleme: 02 Kasım 2012, 01:26:39 Gönderen: Ali(vuslat____) »

"We got all my moros in here
Put your hands up way high"
Out to change the game - el Moro
Withstand the pain - el Moro
Knock them out' the frame - el Moro
If ya don't settle for less - el Moro
Always God bless - el Moro
Take out the best - el Moro
We are Moro's - Outland Moro's

02 Kasım 2012, 17:34:50
Yanıtla #41
  • ~El Moro~
  • Yönetici
  • Üstad Moro
    • kArAkiF2
  • 285 Mesajı Toplam
    524 Kere Beğenildi

hocam napmışın sen ya :p hayır ben sınavım öncesi alelacele cevaplayıvermişim seni, "ne zamana kadar" kısmını görmemişim bile sorunun. kusura bakma.
ama bu ne konuda yazılabileceği, önceki mesajlarda konuşuldu ve sen önceki mesajları okursan onlar bir bütünlük oluşturuyor. benim somut bişe yazmamdansa ordan okuman ile daha sağlıklı bir fikir edinebilirsin diye yazmıştım. zaman konusunda ise yine somut bişe söylemek istemiyorum ama yakın zamanda gönderirsen iyi olur. sen zaten yazmayı seviyorsun. senden de güzel bişeyler alabiliriz diye düşünüyorum :p

02 Kasım 2012, 22:14:24
Yanıtla #42
  • Hatırı Sayılır Moro
  • 177 Mesajı Toplam
    283 Kere Beğenildi
Oooooff bu ne ya Lilmoro ne olmuş sana ya hu!
hocam napmışın sen ya :p
hocam bi bakacanız mı acaba saat kaçta yazmışım ben onu!
böyle de sıyrılırım işin içinden!! :)
da neden bu kadar içerledin sen ya?...  :karisik:
hiç sorma moro! gerçi sormuş bulundun bi kere
ya Mısırlının birini moro yaptım, sonra Lupe Fiasco dinlemeye başlayınca üstadın konser videosunu paylaştığı sayfanın linkini verdim
sen misin dedi bana bu lilmoro
dedim hee
çaylak moro ne demek diye sorunca, önce bi cevaplamasam mı diye tereddütte kalıp sonra dedim aman bee söylim nolcak
dönüp de dalga geçmesin mi benle!!
o gün bugündür hırs yaptım moro!! kurtulucam çaylaklıktan!!!
:)
aman bunu da gerçek sanmayın şimdi!! ben öyle şekilci bi kimse değilim :)
sen zaten yazmayı seviyorsun. senden de güzel bişeyler alabiliriz diye düşünüyorum :p
hocam bu nasıl bir profesyonelliktir, nasıl bir moderatörlüktür
var mı böyle sorumluluk yükleme şekli daha!!

bu arada moro ben dedim sana açıklama yapma, siz de şakaya gelmiyonuz ha!

03 Kasım 2012, 00:07:27
Yanıtla #43
  • Genel Moderatör
  • Hatırı Sayılır Moro
    • awayclose
  • 68 Mesajı Toplam
    157 Kere Beğenildi
    • Outlandish Video Blog
DERGİ İÇERİKLERİ HAZIRSA YAYINLAYALIM ARKADAŞLAR...

bu arada yeni sayı için isim önerileri istiyorum.

Müslüman Rap yerine daha manidar bir isim...

Var mı önerisi olan?

haklısın, müslümanrap hoştu ama sınırlı bir isimdi. zira çıkartılan dergilerde sadece rap olmuyordu, kültür sanat dergisi tarzındaydı. daha geniş kapsamlı bir isim bulunabilir. ama bu konuda herkesin fikir ortaya atması lazım, ne kadar çok fikir olursa o kadar muhtemel olur güzel bir isim bulmak. bunun içinde herkes aklına gelen ne varsa sıralamalı, komik veya saçma olur diye çekinmemeli. :)

iki farklı şekilde olabilir bence; ya direk derginin ne olduğunu belli eden bir isim, aynı Müslüman Rap, National Geographic :), Anlamlı Müzik gibi. ya da ilk bakışta çok birşey anlatmayan ama altındaki sloganla anlamlanan bir isim. yalnızca örnek olsun diye söylüyorum, bir öneri değildir :), mesela; "Hesap", "Zalimden hesap soran sanat" :) , ya da "Arzın Sesi" "Dünyanın dört bir yanından gelen bu seslere kulak ver." gibi. biraz düşünüp bi şeyler yazmaya çalışırım inşallah ama lütfen herkes bir adım öne gelsin, önerileri sıralasın. hadi bakalım kim olacak ilk çıkacak babayiğit? :)
« Son Düzenleme: 03 Kasım 2012, 11:25:00 Gönderen: Awayclose »

Outlandish Video Blog:
Gezegenin en geniş Outlandish video arşivi!;http://facebook.com/OutlandishVB

Awayclose 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: reyyan_c (01 Aralık 2012, 17:34:47)
25 Kasım 2012, 17:39:45
Yanıtla #44
  • Çaylak Moro
  • **
  • 13 Mesajı Toplam
    25 Kere Beğenildi
babayiğitlik değil de, hatta çekiniyorum da :utanmis: yine de aklıma geleni söyleyeyim, belki bi başlangıç olur :) 
"Âvâze; Hakikate adanmış sesler" desem mesela... :)
« Son Düzenleme: 05 Aralık 2012, 10:40:55 Gönderen: tuba_nur »

tuba_nur 'nin Mesajlarını Beğenen 5 Kullanıcı: seyma (14 Aralık 2012, 02:06:31), reyyan_c (01 Aralık 2012, 17:34:42), lilmoro (01 Aralık 2012, 00:41:52), vuslat____ (26 Kasım 2012, 10:37:02), kArAkiF (25 Kasım 2012, 18:50:59)
04 Aralık 2012, 20:48:27
Yanıtla #45
  • Çaylak Moro
  • **
  • 9 Mesajı Toplam
    19 Kere Beğenildi
Avaze enteresanmış.
bu arada dergiyi bir araya getirsek güzel olurdu.

05 Aralık 2012, 14:40:45
Yanıtla #46
  • ~El Moro~
  • Yönetici
  • Üstad Moro
    • kArAkiF2
  • 285 Mesajı Toplam
    524 Kere Beğenildi
bana da avaze enteresan geldi. Bu tarz bir isim düşünülebilir

30 Aralık 2012, 12:33:07
Yanıtla #47
  • Genel Moderatör
  • Hatırı Sayılır Moro
    • awayclose
  • 68 Mesajı Toplam
    157 Kere Beğenildi
    • Outlandish Video Blog
babayiğitlik değil de, hatta çekiniyorum da :utanmis: yine de aklıma geleni söyleyeyim, belki bi başlangıç olur :) 
"Âvâze; Hakikate adanmış sesler" desem mesela... :)
evet Avaze iyiymiş, düşünülebilir bence de.

Outlandish Video Blog:
Gezegenin en geniş Outlandish video arşivi!;http://facebook.com/OutlandishVB

Etiket: