GönderenKonu: Afrikalı Yetimler Gecesi  (Okunma sayısı 3484 defa)

05 Aralık 2011, 19:49:25
  • Moderatör
  • Üstad Moro
  • 168 Mesajı Toplam
    248 Kere Beğenildi
Boğaziçi Üniversitesi'nden bir grup genç olarak düzenlediğimiz bu anlamlı geceye tüm Afrika dostlarını bekliyoruz.

Kampüsten Dünyaya Dergisi ve Kitap Ayracı Projesi Ekibi *

Tarih: 11 Aralık 2011 Pazar
... Yer: Bağlarbaşı Kültür Merkezi
(Selamiali Mah. Gazi Cad. No:22 Bağlarbaşı, Üsküdar)
Saat: 15:30 - Fuaye alanı açılışı (Karikatür ve fotoğraf sergileri ile proje tanıtım stantları)
17:30 - Program Açılışı

- Sunucu:
Ümit Sönmez

- Konuşmacılar:
Dhoruba Bin Wahad
Hakan Albayrak

- Şiir Dinletisi:
İbrahim Sadri

- Konser:
Mesut Kurtis

- Sinevizyon gösterimleri
- "Açlık, Obezite ve Ölüm" konulu uluslararası karikatür yarışmasının ödül töreni

- Konuklar:
Adem Tuzcu, Ahmet Mercan, Ali Ayçil, Asım Gültekin, Bünyamin Doğruer, Cüneyt Suavi, Dağıstan Çetinkaya, Engin Noyan, Gülden Sönmez, Hasan Aycın, İbrahim Çolak, İbrahim Tığlı, İhsan Kabil, Kadir Şan Tarhan, Mesut Karaşahan, Mesut Uçakan, Murat Kekilli, Sümeyye Ertekin, Tarık Tufan, Turan Dertli, Vehbi Vakkasoğlu, Yusuf Armağan, Yusuf Kot, Yusuf Sezer, Yusuf Ziya Gökçek, Zeki Bulduk ve daha pek çok sürpriz isim.

NOT: Organizasyonumuz biletlidir (10 TL) ve biletler İHH İnsani Vakfı'ndan veya program gecesi salon girişinden temin edilebilir.
Servis hizmetimiz mevcuttur.**
Bu programın tüm giderleri sponsorlar tarafından karşılanmıştır. Programdan elde edilecek tüm gelir, Afrikalı yetimlere bağışlanacaktır.

Ayrıntılı Bilgi: 0538 506 93 41 - 0507 514 80 19
http://www.facebook.com/kampustendunyayadergisi
http://www.facebook.com/kitapayraciprojesi

**Servis kalkış yerleri: (Servislerin kalkacağı saat sonra duyurulacaktır.)
Boğaziçi Üniversitesi (Hisarüstü), Bağcılar, Fatih, Mecidiyeköy, Kartal, Üsküdar iskelesi.
(30 ve üzeri toplu katılımlarda özel servis ayarlanabilir. Verilen numaralardan irtibata geçebilirsiniz.)

* Projelerimiz hakkında kısa bilgi:

Kampüsten Dünyaya Dergisi

Mazlum coğrafyaları tek tek gündemimize taşıyarak onları daha yakından tanıyıp dertleriyle hemhâl olmaya çalışıyoruz bu projemizle. Nihai amacımız; zulüm altındaki coğrafyalar hakkında farkındalık sağlamak ve o coğrafyalardaki yetimlere sahip çıkmak... Birçok akademisyen, yazar ve çizerin desteğiyle dergimizin içeriğini oluşturup, arşivlik bir kaynak ortaya koymaya çalışıyoruz. Dergi aracılığıyla elde edilen gelirlerle de konu edindiğimiz ülkelerdeki yetimlerin bir yıllık ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Satışlarımız devam ettiği sürece yetim sayımız artıyor inşaallah. İlk sayımız olan "Filistin" ile hem yurtiçinde hem de yurtdışında elde edilen gelirler vesilesiyle 19 Filistinli yetimin bir yıllık bakım masraflarını İHH İnsani Yardım Vakfı - Sponsor Aile Projesi ile karşıladık. 2. sayımızda ise Afrika'yı ele alıyoruz. Bu sayımızın ilk satışları Afrikalı Yetimler Gecesi'nde yapılacak. Bu sayımız kapsamında Afrika için uluslararası bir karikatür yarışması düzenledik "Açlık, Obezite ve Ölüm" konulu. Dünyanın dört bir tarafından bine yakın karikatür katıldı yarışmamıza. Dereceye girenlerin ödülleri programda takdim edilecek. Dergimiz hakkındaki tüm gelişmeleri http://www.facebook.com/kampustendunyayadergisi sayfasından takip edebilirsiniz.

Kitap Ayracı Projesi

Özel karikatürler çizip kitap ayraçları yaparak projemize dokuz ay önce başladık. Hedefimiz, kitap ayracı satışlarıyla Afrika'da yapılan katarakt ameliyatlarına destek olmak, üç Afrikalı kardeşimizin ışığa kavuşmasına vesile olmaktı. Allah'ın bereketiyle -üç değil- yirmi bir kardeşimizin ameliyat masraflarını (2520 TL) hem yurtiçinde hem de yurtdışında gerçekleştirdiğimiz satışlarla karşıladık. Ardından Afrika - Malavi'de yürütülen bir "yetimhane" projesini üstlendik. Yetimhanenin inşası için gerekli olan 100.000 TL'yi karşılamak için kitap ayracı satışlarının yanı sıra, not defteri ve rozet de tasarladık. Dokuz ay gibi kısa bir sürede 94.000 TL elde ettik Allah'ın izniyle... Hala satışlarımız geri kalan meblağı karşılamak için devam ediyor. Proje hakkında tüm gelişmeleri web-sitemiz www.kitapayraciprojesi.com ve sayfamız http://www.facebook.com/kitapayraciprojesi 'nden takip edebilirsiniz.

Kitap ayraçlarına çizdiğimiz kahramanlar fıtrat üzerine canlandı, Fıtırcanlar oldu. Her birinin ayrı karakteri ve ismi var artık. Hepsi 'güzel bitki gibi yetiştirilmiş' gençler oldular. Onları yakından tanımak ve maceralarına şahit olmak istiyorsanız http://www.facebook.com/fitircanlar sayfasından takip edebilirsiniz.

face den kopyadır sorunla karşılasırsanız kitap ayracı projesi nden bilgi alabilirsiniz:)
« Son Düzenleme: 05 Aralık 2011, 19:53:33 Gönderen: kArAkiF »

05 Aralık 2011, 20:55:42
Yanıtla #1
  • ~El Moro~
  • Yönetici
  • Üstad Moro
    • kArAkiF2
  • 285 Mesajı Toplam
    524 Kere Beğenildi
    • Türk Moroların Buluşma Adresi...
gelmek isterdim ama ben yoğum istanbulda :p bi mesut kurtiş dinlenirdi hani :D

05 Aralık 2011, 21:02:03
Yanıtla #2
  • Moderatör
  • Üstad Moro
  • 168 Mesajı Toplam
    248 Kere Beğenildi
tam da yarama bastın yani! adamlar mesut kurtis i cağırmışlar outlandish i cağırmamıslar ya! halbuki ikisi de aynı ünlü ülkede! :S

05 Aralık 2011, 21:06:50
Yanıtla #3
  • ~El Moro~
  • Yönetici
  • Üstad Moro
    • kArAkiF2
  • 285 Mesajı Toplam
    524 Kere Beğenildi
niye ki Mesut Kurtiş danimarkada mıymış?
oho hem biri türk biri yabancı yani hemde mesut kurtiş outlandishin alcağı paranın 5te 1ini almıyodur :p

05 Aralık 2011, 21:10:17
Yanıtla #4
  • Moderatör
  • Üstad Moro
  • 168 Mesajı Toplam
    248 Kere Beğenildi
danimarka?
iyi de mesut da bnm bildiğim kadarıyla türkiyede yaşamıo. ve de bu bir hayır organizasyonu değil mi? para alır mı ki katılımcılar? yoksa bn mi çok saf düşünüorum:D

05 Aralık 2011, 21:25:48
Yanıtla #5
  • ~El Moro~
  • Yönetici
  • Üstad Moro
    • kArAkiF2
  • 285 Mesajı Toplam
    524 Kere Beğenildi
aynı ünlü ülkede deyince danimarkayı kastetmedin mi? evet sanırsam birleşik krallıkta yaşıyordu mesut efendi.
dorudur gelecek olan katılımcı para almaz heralde.birde şundan olabilir.biraz dindar bir organizasyona benziyor, mesut kurtişin ilahileri falan var.Outlandish ne söylicekki :p desert walk falan mı :D belki beyond words falan olurdu

kArAkiF 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: seyma (05 Aralık 2011, 21:57:08)
05 Aralık 2011, 23:08:04
Yanıtla #6
  • Çevirmen
  • Has Moro
  • 151 Mesajı Toplam
    314 Kere Beğenildi
ah ah istanbulda olmak vardı..

05 Aralık 2011, 23:41:20
Yanıtla #7
  • Çaylak Moro
  • **
  • 20 Mesajı Toplam
    39 Kere Beğenildi
hiiii Cüneyt Suavide geliyo.Bencede İstanbul'da olmak vardı. Şu gelenlere bak

06 Aralık 2011, 13:57:58
Yanıtla #8
  • Moderatör
  • Üstad Moro
  • 168 Mesajı Toplam
    248 Kere Beğenildi
akif aynı ünlü ülkede derken ülkede yani türkiyede aynı seviyede ünlü demeye calışmıştım:D neden ya outlandish de bi look into my eyes derdi bi ı only ask of god derdi giderdi o bile bana yeterdi:(
smyy ve busraa nınkiler gibi tepkiler bekliodum o yuzden kimse takmadı demiştim de erken davranmışım:) isimler süper gercekten cafcaf ekibi de var bayaa:)
forum yerleşkesini de bilmiorum ki istanbullu olan gelebilecek olan var mıdır die?

06 Aralık 2011, 17:57:44
Yanıtla #9
  • ~El Moro~
  • Yönetici
  • Üstad Moro
    • kArAkiF2
  • 285 Mesajı Toplam
    524 Kere Beğenildi
akif aynı ünlü ülkede derken ülkede yani türkiyede aynı seviyede ünlü demeye calışmıştım:D
yok artık :D yani aklımın ucundan geçmedi öle bişe demiş olabilcein :p

06 Aralık 2011, 18:34:52
Yanıtla #10
  • Moderatör
  • Üstad Moro
  • 168 Mesajı Toplam
    248 Kere Beğenildi
haha onu bazen ben bile diorum kendime:D
ya ama hiç mi istanbulda bulunan yok forumda? :(

21 Aralık 2011, 11:40:08
Yanıtla #11
  • Moderatör
  • Üstad Moro
  • 168 Mesajı Toplam
    248 Kere Beğenildi
morolar program oldu bitti buraya bi özet yazmamışım çok ayıp :p açık konusmak gerekirse cüneyd suaviydi engin noyandı yusuf kottu sakın göremedim diye üzülmeyin. çünkü onlar da sadece izleyici olarak vardı. yukarıda gözüken konuklar listesinden neredeyse hiçbir isim sahneye çıkıp konusma yapmadı. programa daha çok boğaziçi li öğrencilerin büyük calışmalar sonucu ortaya koydukları öğrenci işi bir etkinlikti. ama samimi ve sıcaktı :) daha büyük bir haber içinse bizi izlemeye devam edin :D

Etiket: